Return to site

Jak wybrać idealne meble ogrodowe do dużego ogrodu?

Posiadając duży ogród, obszerny taras lub altanę wypoczynkową bardzo ważnym elementem jego aranżacji jest zakup mebli ogrodowych. Kiedy powierzchnia nas nie ogranicza mamy bardzo duże możliwości i możemy pozwolić sobie na meblowe szaleństwo, które zapewni nam komfortowy kąt wypoczynkowy w zaciszu domowego ogrodu, a także wygodne miejsce do wspólnego biesiadowania przy grillu w letni wieczór. Wybór mebli ogrodowych jest naprawdę duży, dlatego warto dokładnie przemyśleć, czego potrzebujemy, czego oczekujemy i przede wszystkim, co lubimy.

Meble do ogrodu na miarę potrzeb

Jedni lubią leniwie wylegiwać się na leżaku w towarzystwie błogiej muzyki dobiegającej z głośnika, inni lubią wyciągnąć nogi, oprzeć wygodnie plecy i poczytać dobrą książkę w zacienionym miejscu a dla innych wypoczynek w ogrodzie to kawa przy stole z kimś bliskim. W zależności od tego, która forma wypoczynku jest nam najbliższa, taki zestaw ogrodowy powinniśmy wybrać. Oczywiście nie zawsze wszyscy domownicy preferują tę samą formę wypoczynku, dlatego właśnie warto pomyśleć o rozwiązaniu kompleksowym i funkcjonalnym. Jeżeli mamy wystarczająca powierzchnię możemy wybrać taki zestaw ogrodowy, w skład którego będą wchodzić zarówno meble umożliwiające wygody błogi relaks, jak i pracę czy zjedzenie posiłku.

meble ogrodowe

Drewniane, rattanowe czy plastikowe – jaki meble do ogrodu wybrać?

Oprócz formy mebli bardzo ważny jest również materiał, z jakiego będą wykonane. Obecnie prawdopodobnie największą popularnością cieszą się meble z techno rattanu, które są trwałe, wygodne i stosunkowo niedrogie. Meble ogrodowe rattanowe znajdziemy zarówno w postaci wygodnych leżaków, a nawet wielkich łóżek ogrodowych, komfortowych narożników, jak również funkcjonalnych zestawów ze stołem i krzesłami. Jeżeli jednak marzą nam się bardziej designerskie meble, które będą wyróżniać się od popularnych i wszechobecnych mebli rattanowych, warto zainwestować w dobrej jakości meble ogrodowe drewniane. Drewno jak wiadomo to bardzo wdzięczny i trwały surowiec, dlatego takie meble będą się świetnie prezentować w eleganckich ogrodach czy przydomowych altanach, gdzie liczy się wygoda oraz design. Najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem są meble ogrodowe plastikowe. Są one dość lekkie, łatwo je przestawić oraz schować na zimę, jednak ich wygoda czy efekt wizualny nie będzie tak spektakularny, jak w przypadku nowoczesnych mebli ogrodowych metalowych, rattanowych czy drewnianych.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly